Başiskele Mutlu Son Masaj Zümrüt

Başiskele mutlu son masaj Dünyada masaj uygulamasının kabul edilen en büyük sonucu gevşeme etkisidir. Gevşeme tepkisi, kalbinizin ve nefes alma hızınızın yavaşladığı, kan basıncınızın azaldığı, stres hormonlarının üretiminizin azaldığı ve kaslarınızın gevşediği bir durumdur. Gevşeme cevabı, vücutta duyguları ve düşünceleri olumlu yönde etkileyen bir kimyasal olan mevcut serotonin düzeyini de artırıyor gibi görünmektedir. Gevşeme tepkisi stresin fiziksel etkilerini azaltabilir ve hipertansiyon, kardiyak aritmiler, anksiyete, uykusuzluk, kalıcı yorgunluk, cinsel işlev bozukluğu, sindirim bozuklukları ve psikolojik sorunlar gibi stresle ilişkili riskleri azaltabilir.

Uygulama yapılırken, cilde dokunularak veya basınç uygulayarak kaslar, bağlar ve tendonlarda rahatlama sağlanmaktadır. Başiskele mutlu son masaj . Ayrıca, masaj terapisti tarafından vücutta bulunan alt tabaka (daha derinlerde bulunan) kaslara ulaşılamasa da, üst kaslara yapılan basınç uygulamaları sayesinde bu kaslar da olumlu şekilde etkilenmektedir.

Vücutta bulunan organlar kaslar, kemikler ve sinirler ile nörolojik ağrı yollarını paylaştıklarından masaj uygulamasından da yararlanabilirler. Kaslar, kemikler veya sinirler sıkıntılı olduğunda, organlar bazen sıkıntı ve işlev bozukluğunu yansıtabilir. Örneğin, bel ağrısı kadınlarda adet kramplarını yoğunlaştırabilir